Evenementen Amsterdam mei 2012
Hier vindt u een greep uit de evenementen in Amsterdam in mei 2012. De evenementen zijn gesorteerd op datum. Let op: helemaal onderaan vindt u evenementen die de gehele maand geopend zijn. De evenementenkalender wordt wekelijks aangevuld. Staat er niets van uw gading bij? Doe een speurtocht door de oude stad of volg een interessante wandelroute met de gratis wegwijzer!
Het Nederlands Fluitkwartet
Vier dwarsfluitisten bespelen alle instrumenten uit de böhmfluitfamilie van basfluit tot piccolo
Locatie: Museum Geelvinck Hinlopen Huis
Datum en tijd: zondag, 6 mei 2012, 16.45 uur
Het aan het begin van deze eeuw ontstane Nederlands Fluitconcert is het enige professionele fluitkwartet in Nederland. De vier dwarsfluitisten bespelen alle instrumenten uit de böhmfluitfamilie van basfluit tot piccolo. Samen creëeren zij een bijzondere klankwereld.
Voorstelling: De Impressario
Locatie: Amsterdams Marionetten Theater Datum: 6 en 12 mei 15.00 uur Crisis in het theater! Wie denkt dat theaters het alleen vandaag de dag zwaar hebben, vergist zich... Met veel humor schetst Mozart een raak beeld van alle sores in de operawereld: geld tekort, lege zalen, ijdele prima-donna's... Komische eenakter voor volwassenen en kinderen vanaf 8 jaar. Duur voorstelling: 1.15 uur (inclusief pauze). Reserveren is noodzakelijk. Volwassenen: € 16,00, kinderen t/m 14 jaar: € 7,50. Op vertoon van de gratis Amsterdam Oude Stad voordeelpas krijgt u 20% korting op de entree voor volwassenen.
Ensemble Galante - Hommage
Locatie: Bethaniënklooster Concertzaal Datum: zondag 13 mei, 15:00 uur Een concert met vier zeer uiteenlopende werken, maar met als gemeenschappelijke deler dat ze als eerbetoon zijn geschreven. Mozart uitte zijn waardering voor zijn lieftallige leerlinge Franziska Jacquin met een prachtig trio. Schumann schreef zijn liederen voor zijn innig geliefde Clara. Op zijn beurt eerde Kurtág Schumann in zijn hommage. Ensemble Galante laat speciaal voor dit programma een hommage componeren.
Anton Steck & Marieke Spaans - Sturm und Drang im Hause Bach
Locatie: Bethaniënklooster Concertzaal Datum: zondag 20 mei, 15:00 uur Aan het slot van deze serie een duo dat in Duitsland furore heeft gemaakt op gebied van oude muziek. Zij hebben een programma samengesteld dat een apart licht werpt op het vakmanschap van Bach. Want terwijl hij de muzikale waarden uit zijn jeugd koesterde, gingen tijdgenoten, maar ook de nieuwe generatie op zoek naar nieuwe wegen. En dat liet ook Bach zelf niet onberoerd
Winfried Salon: Improvisatie met Karst de Jong
Discussieforum over de uitvoeringspraktijk van klassieke muziek: veel discussie en veel muziek
Locatie: Museum Geelvinck Hinlopen Huis Datum en tijd: zondag, 27 mei 2012, 16.45 uur
GAST VAN DE WINFRIED SALON VAN 27 MEI 2012: KARST DE JONG Karst de Jong is docent improvisatie van het Conservatorium van Barcelona, dat wereldwijd voorop loopt op het gebied van het leren van improviseren in de muziekopleiding. Karst gaat zelf ook improviseren en gaat met de aanwezigen in debat over de rol die improvisatie in de muziekbeoefening kan hebben. Verzoeknummers zijn welkom!
Leden van het Koninklijk Concertgebouworkest - Septet
Locatie: Bethaniënklooster Concertzaal Datum: zondag 27 mei, 15:00 uur Kamermuziek in grote bezetting van zeven tot soms wel tien musici was razend populair aan het begin van de 19e eeuw. Alsof je voor de beslotenheid van een salon toch het gevoel van een compleet symfonieorkest kon geven. De septetten van Kreutzer en Berwald zijn hiervan exemplarisch mooie voorbeelden.
Aurelia Saxofoonkwartet - American Dreams (and nightmares)
Locatie: Bethaniënklooster Concertzaal Datum: zondag 30 mei, 20:15 uur Muzikale duizendpoot Ab Sanbrink stelde voor Aurelia een concert samen in Amerikaanse sfeer. Het is muziek van uitersten, over het ideaal van de Amerikaanse droom, over het wanhopige godsvertrouwen, over de nachtmerrie van de dodencellen. Het is zomaar een greep van wat er in dit bonte programma langskomt. Compleet met video en boombox.
Rubens, Van Dyck & Jordaens. Vlaamse schilders uit de Hermitage
Locatie: De Hermitage Amsterdam Datum: t/m 15 juni 2012) De Hermitage Amsterdam presenteert een indrukwekkende selectie uit de verzameling Vlaamse kunst van de Hermitage St.-Petersburg. Een magistraal overzicht van 75 schilderijen en circa 20 tekeningen, waaronder talrijke meesterwerken van de grote drie van de Antwerpse school: Peter Paul Rubens, Anthonie van Dyck en Jacob Jordaens en werken van bekende tijdgenoten. Met 17 schilderijen en vele tekeningen krijgt Peter Paul Rubens (1577–1640) extra veel aandacht in de tentoonstelling. Hij was immers de belangrijkste, begaafdste en meest invloedrijke zeventiende-eeuwse Vlaamse schilder. Deze uitgelezen collectie komt voor het eerst naar Nederland. Veel van de geëxposeerde werken zijn in de achttiende eeuw verworven door Catharina de Grote. Ze behoorden tot excellente verzamelingen als die van Pierre Crozat en Heinrich von Brühl, door Catharina in hun geheel opgekocht. De meeste schilderijen ontstonden tegen de achtergrond van de Tachtigjarige Oorlog en de contrareformatie. Die katholieke tegenbeweging van de reformatie zette kerken en particulieren aan om op grote schaal religieuze kunst te bestellen. De imponerende barokstijl van Rubens en zijn tijdgenoten bleek uitstekende propaganda voor de katholieke kerk, de aristocratie en de rijke burgerij.
|